Aktualności

kierunek zawod logo

W obecnym roku szkolnym nasze liceum uczestniczy w  projekcie z zakresu doradztwa zawodowego „Kierunek zawód”. Realizatorem projektu jest Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu, w partnerstwie z 52 jednostkami samorządu terytorialnego z województwa kujawsko-pomorskiego. Celem projektu jest zbudowanie w województwie kujawsko-pomorskim podstaw rozwiązań systemowych, niezbędnych do realizacji celów doradztwa zawodowego, w tym racjonalizacji decyzji zawodowych młodzieży. Projekt ma kluczowe znaczenie dla realizacji celów Strategii w zakresie podnoszenia skuteczności kształcenia oraz zwiększenia integracji szkół z rynkiem pracy.

W I półroczu tego roku szkolnego otrzymaliśmy nowoczesne narzędzia dydaktyczne do pracy z uczniami na lekcjach doradztwa zawodowego. Program obejmuje 30 uczniów z klasy 2a i 3d.   II półrocze, to czas na bezpośrednie zajęcia z uczniami.  Realizacja projektu rozpocznie się od  spotkania uczniów z doradczyniami zawodowymi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu, które poprowadzą dwugodzinne zajęcia dla każdej z grup. Potem w ramach projektu odbędą się jeszcze zajęcia grupowe i indywidualne- tu mamy przewidziane 5 spotkań grupowych i siedem spotkań indywidualnych. Wszystkie spotkania będą poprowadzone przez szkolnego doradcę zawodowego. Każdy uczeń biorący udział w projekcie wykona też indywidualny test skłonności zawodowych. 

Dzięki udziałowi w projekcie uczeń:

  • sprawdzi, w czym jest dobry,
  • porozmawia o zawodach przyszłości,
  • dzięki goglom VR wejdzie do świata różnych zawodów,
  • skorzysta z narzędzi, które nie są nudne,
  • odkryje swój unikalny potencjał i zaplanuje kolejne kroki.

Realizacja projektu w naszej szkole, pomoże z pewnością  uczniom  w podjęciu trafniejszych decyzji dotyczących wyboru dalszej ścieżki kariery lub formy kształcenia, a otrzymane nowoczesne narzędzia dydaktyczne uatrakcyjnią zajęcia doradztwa zawodowego i wzbogacą bazę dydaktyczną szkoły na kolejne lata. 

Zapraszamy na zebranie rodziców  które odbędzie się
w czwartek 21 maja 2026r o godzinie 1630 

godz. 1600 spotkanie Prezydium Rady Rodziców – pokój nauczycielski  - s.102 
 
Klasy pierwsze, drugie, trzecie 
godz. 16:30 - spotkanie z wychowawcami w salach

KLASA sala wychowawca
IA 204 mgr Magda Przybysz
IB 105 mgr Rafał Nadzieja
IC 18 mgr Paulina Pełka
IIA 202 mgr Krystyna Zedlewska
IIB 107 mgr Agnieszka Kalbarczyk
IIIA 104 mgr Anna Oczoś-Krawiecka
IIIB 100 mgr Paweł Jarzyński
IIIC 200 mgr Maciej Kikulski
IIID 205 mgr Lucyna Knochowska-Supernak

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy
HARMONOGRAM PRÓBNYCH TESTÓW DIAGNOSTYCZNYCH - STYCZEŃ 2026
do16stycz
do16stycz2

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła Pani Barbara Olszewska-Gibas,
emerytowana nauczycielka historii w IV Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Medycznych.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne IV LO

pBOG

Dzisiaj - 9 grudnia 2025r - w CK Teatr odbyło się podsumowanie konkursu Wolontariusz Roku 2025.
Z dumą informujemy, naszą uczennica z klasy 2a Joanna Brodowska zajęła pierwsze miejsce w kategorii Młodzieżowy Wolontariusz Roku 2025.
To ogromne wyróżnienie i dowód na to, że jej empatia i chęć niesienia pomocy innym została zauważona.
Gratujemy i życzymy dalszych sukcesów i nieustającej satysfakcji z pomagania!
WhatsApp Image 2025 12 09 at 20.51.41 WhatsApp Image 2025 12 09 at 20.51.42 WhatsApp Image 2025 12 09 at 20.51.42 1
WhatsApp Image 2025 12 09 at 20.51.42 2 WhatsApp Image 2025 12 09 at 20.51.42 4 WhatsApp Image 2025 12 09 at 20.51.42 3
Dnia 16 kwietnia 2026r. odbyło się trzecie już spotkanie w ramach naszej innowacji pedagogicznej „Promowanie postaw prozdrowotnych i zawodów medycznych”.
Zadanie to realizujemy je we współpracy z Regionalnym Szpitalem Specjalistycznym w Grudziądzu, co daje naszym uczniom wyjątkową możliwość zdobywania wiedzy z pierwszej ręki.
Motywem przewodnim dzisiejszego wydarzenia było zdrowie – jedna z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka.
Nasza szkoła od lat stawia na profilaktykę zdrowotną, wierząc, że świadome wybory i rzetelna wiedza to klucz do dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Dzisiejsze spotkanie było kolejną okazją do poszerzenia tej wiedzy oraz aktywnego włączenia się w działania prozdrowotne.
Szczególnie dziękujemy dr n. med. Robertowi Wendtowi za interesującą prelekcję na temat zagrożeń wynikających ze stosowania współczesnych używek.
Nie zabrakło także ruchu! Krótki trening poprowadziła Pani Paulina Pełka wraz z uczniami, pokazując, że aktywność fizyczna to nie tylko zdrowie, ale też radość i świetna forma integracji.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas! Zachęcamy do codziennej dawki ruchu – nawet niewielki wysiłek ma ogromne znaczenie

zdrowie 1   zdrowie 2

zdrowie 3  zdrowie 4
Zapraszamy na zebranie rodziców  które odbędzie się
w czwartek 11 grudnia 2025r o godzinie 1630 
 mikołaj2.pnggodz. 1600 spotkanie Prezydium Rady Rodziców – pokój nauczycielski  - s.102 
 
Klasy pierwsze i drugie
godz. 16:30 - spotkanie w auli szkolnej - na temat zdrowia psychicznego, następnie z wychowawcami w salach

KLASA sala wychowawca
IA 204 mgr Magda Przybysz
IB 105 mgr Rafał Nadzieja
IC 18 mgr Paulina Pełka
IIA 202 mgr Krystyna Zedlewska
IIB 107 mgr Agnieszka Kalbarczyk


Klasy trzecie i czwarte:
spotkanie z wychowawcami w salach
godz. 16:30
KLASA sala wychowawca
IIIA 104 mgr Anna Oczoś-Krawiecka
IIIB 100 mgr Paweł Jarzyński
IIIC 200 mgr Maciej Kikulski
IIID 205 mgr Lucyna Knochowska-Supernak
IVA 101A mgr Jolanta Wojciechowska
IVB 107A mgr Jolanta Schoenwald
IVC 206 mgr Łukasz Plieth
IVD 200A mgr Janusz Sołtys

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy

W ramach akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej dnia 16 kwietnia 2026 r w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Urzędu Skarbowego w Grudziądzu pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć”.
Pan Maciej Kastner w przystępny i ciekawy sposób prelegent przybliżył uczniom problem hazardu, zwracając uwagę na jego konsekwencje oraz ryzyko, z jakim możemy się zetknąć.
Była to cenna lekcja pokazująca, jak świadomie podejmować decyzje i unikać zagrożeń.

hazard 1

Dziękujemy za inspirujące spotkanie!


harmonogram1.png
harmonogram2.png
harmonogram3.png
IMG 7903
Zapraszamy na zebranie rodziców  które odbędzie się
w czwartek 18 września 2025r o godzinie 1630 

godz. 1715 spotkanie Prezydium Rady Rodziców – pokój nauczycielski  - s.102 
 
Klasy pierwsze i drugie
godz. 16:30 - spotkanie w auli szkolnej - na temat organizacji zajęć edukacji zdrowotnej, następnie z wychowawcami w salach

KLASA sala wychowawca
IA 204 mgr Magda Przybysz
IB 105 mgr Rafał Nadzieja
IC 18 mgr Paulina Pełka
IIA 202 mgr Krystyna Zedlewska
IIB 107 mgr Agnieszka Kalbarczyk


Klasy trzecie i czwarte:
spotkanie z wychowawcami w salach
godz. 16:30
KLASA sala wychowawca
IIIA 104 mgr Anna Oczoś-Krawiecka
IIIB 100 mgr Paweł Jarzyński
IIIC 200 mgr Maciej Kikulski
IIID 205 mgr Lucyna Knochowska-Supernak
IVA 101A mgr Jolanta Wojciechowska
IVB 107A mgr Jolanta Schoenwald
IVC 206 mgr Łukasz Plieth
IVD 200A mgr Janusz Sołtys

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy
Zapraszamy na zebranie rodziców  które odbędzie się
w czwartek 19 marca 2026r o godzinie 1630 

godz. 1600 spotkanie Prezydium Rady Rodziców – pokój nauczycielski  - s.102 
 
Klasy pierwsze, drugie, trzecie 
godz. 16:30 - spotkanie z wychowawcami w salach

KLASA sala wychowawca
IA 204 mgr Magda Przybysz
IB 105 mgr Rafał Nadzieja
IC 18 mgr Paulina Pełka
IIA 202 mgr Krystyna Zedlewska
IIB 107 mgr Agnieszka Kalbarczyk
IIIA 104 mgr Anna Oczoś-Krawiecka
IIIB 100 mgr Paweł Jarzyński
IIIC 200 mgr Maciej Kikulski
IIID 205 mgr Lucyna Knochowska-Supernak
Klasy czwarte
godz. 16:30 - spotkanie w auli szkolnej,
następnie z wychowawcami w salach

KLASA sala wychowawca
IVA 101A mgr Jolanta Wojciechowska
IVB 107A mgr Jolanta Schoenwald
IVC 206 mgr Łukasz Plieth
IVD 200A mgr Janusz Sołtys

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy
Plan lekcji, który będzie obowiązywał od 1 września 2025 roku został zamieszczony w zakładce uczeń.
zobacz plany lekcji klas - LINK
W zakładce Kandydat w Dokumentach naboru - zamieszczone zostały terminy odnosnie naboru do klas pierwszych.
Link poniżej:
Terminy rekrutacji do IV LO na rok szkolny 2026/2027


Wszystkich zainteresowanych informujemy, że szczegółowy regulamin opublikujemy w marcu 2026.
Serdecznie zapraszamy do IV LO
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się w poniedziałek 1 września 2025r o godzinie 9:00 w auli szkolnej. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 Harmonogram spotkań z wychowawcami w salach

KLASA sala wychowawca
IA 204 mgr Magda Przybysz
IB 105 mgr Rafał Nadzieja
IC 18 mgr Paulina Pełka
IIA 202 mgr Krystyna Zedlewska
IIB 25 mgr Agnieszka Kalbarczyk
IIIA 101 mgr Anna Oczoś-Krawiecka
IIIB 100 mgr Paweł Jarzyński - w zastępstwie p.mgr Renata Pik
IIIC 200 mgr Maciej Kikulski
IIID 203 mgr Lucyna Knochowska-Supernak
IVA 101A mgr Jolanta Wojciechowska
IVB 107A mgr Jolanta Schoenwald
IVC 206 mgr Łukasz Plieth
IVD 107 mgr Janusz Sołtys

Kompetencje matematyczno-przyrodnicze

W dniu 29 grudnia 2025 r. gmina-miasto Grudziądz podpisała umowę o dofinansowanie projektu pn. „Podnoszenie umiejętności w zakresie kompetencji matematyczno – przyrodniczych i informatycznych w grudziądzkich szkołach”, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
WIĘCEJ O PROJEKCIE

Kierunek zawód

KARIERA ZACZYNA SIĘ OD DOBREGO WYBORU
INFORMACJE O PROJEKCIE
poprawki2025
Od poniedziałku 26 stycznia 2026 r obowiązuje nowy plan lekcji. 
Pliki zostały zamieszczone w zakładce uczeń ---> plany lekcji klas.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się w piątek 27 czerwca 2025r  w auli szkolnej o godzinie 900.
Następnie wychowawcy rozdadzą świadectwa w salach lekcyjnych.

Szanowni Państwo, drodzy rodzice!
Serdecznie zapraszamy na indywidualne rozmowy z nauczycielami w najbliższy czwartek - 22 stycznia 2026r .
W godzinach od 16.30 do 17.30 w pokoju nauczycielskim będą czekać na Państwa nauczyciele.

drzwi1 2025 1

drzwi2 2025 2