Dokumenty szkolne

Mamy sukcesy, bo staramy się, aby każdy uczeń wykorzystał w maksymalnym stopniu posiadane predyspozycje, wyposażając go w wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim pokazując jak się uczyć samodzielnie i kreatywnie przez całe życie.

Każdy uczeń ma w sobie potencjał, treba mu tylko dać szansę rozwinięcia skrzydeł!

Ważniejsze osiągnięcia uczniów szkoły:

1991/1992 Zajęcie I miejsca w konkursie "Reklama mojej szkoły" zorganizowanym przez władze miasta z okazji Dni Grudziądza.

1997 Uzyskanie tytułu finalistów regionalnego etapu Olimpiady Wiedzy ekologicznej. Wyróżnienie na szczeblu centralnym w Konkursie recytatorskim poezji i Prozy Rosyjskiej. Wyróżnienie za udział w programach "Młodzież poznaje, ocenia i dba o środowisko" oraz "Czysta Wisła i rzeki Przymorza". I miejsce w Wojewódzkim Finale Sztafetowych Biegów Dziewcząt.

1998 Uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym. I miejsce w miejskim konkursie na projekt ołtarza papieskiego. III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Kosmos i my".

1999 Uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym.

2000 Nadanie IV LO sztandaru.

2001 Wyróżnienie w konkursie na zielnik w ramach projektu "Czysta Wisła".

2002 Uzyskanie tytułu finalisty Centralnych Eliminacji Olimpiady Języka Rosyjskiego. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym - monografia Grudziądza. I miejsce w klasyfikacji Pucharu Komisji Turystyki Pieszej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

2003/2004 I miejsce w klasyfikacji Pucharu Komisji Turystyki Pieszej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. III miejsce w Rejonowej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Skarbiec Rzeki". Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie na pracę prezentującą nasz region. Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Rosyjska zima". I miejsce w Konkursie Wiedzy o Wiśle i Miastach Nadwiślańskich. I miejsce w Wojewódzkim Finale Biegów Przełajowych. I miejsce w Finale Wojewódzkim w pływaniu (indywidualnie) w stylu dowolnym i sztafecie (drużyna chłopców). III i IV miejsce w Finale Wojewódzkim Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej. I i II miejsce w Finale Wojewódzkim LA (różne dyscypliny). II miejsce na Mistrzostwach polski w boksie.

2004/2005 Uzyskanie certyfikatu ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą". Nawiązanie współpracy ze szkołą we Włoszech w ramach projektu językowego - Rodzina w Europie. Wczoraj, dziś i jutro. I miejsce na najsympatyczniejsza grupę teatralną w III Regionalnym Przeglądzie Amatorskich Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych. I miejsce za przedstawienie "Kopciuszek" w konkursie teatralnym zorganizowanym przez Ośrodek Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu. I miejsce w klasyfikacji Pucharu Komisji Turystyki Pieszej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce w Finale Wojewódzkim w pływaniu chłopców ( indywidualnie i drużynowo). I i II miejsce w Finale Wojewódzkim LA dziewcząt (różne dyscypliny). Wizyta nauczycieli i uczniów we Włoszech oraz z Włoch w ramach projektu językowego.

2005/2006 Zmiana lokalizacji szkoły z budynku przy ulicy Sienkiewicza 22 na siedzibę przy ulicy Sobieskiego 12. Nawiązanie współpracy ze szkołami w Niemczech i na Węgrzech w ramach projektu Sokrates Comenius. I miejsce w klasyfikacji Pucharu Komisji Turystyki Pieszej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce w Finale Wojewódzkim w pływaniu chłopców (indywidualnie i drużynowo). II miejsce w Finale Wojewódzkim w pływaniu dziewcząt (indywidualnie i drużynowo). I miejsce w Finale Wojewódzkim LA dziewcząt (różne dyscypliny).

2006/2007 Wyróżnienie w wojewódzkich eliminacjach Olimpiady Języka Rosyjskiego. I miejsce w konkursie "Dworki i pałace regionu Kujaw i Pomorza". I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Jednego wiersza. II miejsce w klasyfikacji Pucharu Komisji Turystyki Pieszej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce w Finale Wojewódzkim w pływaniu chłopców (indywidualnie i drużynowo). II miejsce w Finale Wojewódzkim w pływaniu dziewcząt (indywidualnie i drużynowo). I miejsce w Finale Wojewódzkim LA dziewcząt (różne dyscypliny). Nagroda specjalna za Dzień Przedsiębiorczości - zaproszenie do Kancelarii Prezydenta RP.

2007/2008 I miejsce w powiecie w Matematycznych Mistrzostwach Polski "Kwadratura Koła". II miejsce w Konkursie Wiedzy o Wiśle i Miastach Nadwiślańskich. I i III miejsce w Finale Wojewódzkim w pływaniu chłopców (indywidualnie) oraz II miejsce (drużynowo). III miejsce w Finale Wojewódzkim w pływaniu dziewcząt (indywidualnie i drużynowo). II i III miejsce w Finale Wojewódzkim LA dziewcząt i chłopców (różne dyscypliny).

2008/2009 Zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego 54 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. II miejsce w klasyfikacji Pucharu Komisji Turystyki Pieszej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. II i III miejsce w Finale Wojewódzkim w pływaniu dziewcząt i chłopców (indywidualnie i drużynowo). III miejsce w Finale Wojewódzkim LA dziewcząt (w rzucie dyskiem) oraz I i III miejsce (indywidualnie i drużynowo). Nawiązanie współpracy ze szkołami w Bułgarii, Niemczech, Turcji i Włoszech w ramach projektu Comenius. Uchwała Rady Miejskiej w sprawie nadania szkole imienia Kazimierza Wielkiego.

2009/2010 Nawiązanie współpracy z panem Witoldem Zubrzyckim, absolwentem z 1935 roku. IV miejsce w klasyfikacji Pucharu Komisji Turystyki Pieszej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystość nadania szkole imienia Kazimierza Wielkiego. Wizyta nauczycieli i uczniów w Stambule(Turcja) w ramach projektu Comenius. I miejsce w Międzynarodowym Biegu Ulicznym im. B. Malinowskiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce (etap szkolny) i III miejsce (etap wojewódzki) w indywidualnych biegach przełajowych. II miejsce w Finale Wojewódzkim LA dziewcząt (w rzucie dyskiem). III miejsce w pchnięciu kulą w Halowych Mistrzostw Polski w Hale.

2010/2011 III miejsce w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia (etap wojewódzki). Uzyskanie tytułu finalisty w Konkursie Wiedzy o Zdrowiu (etap wojewódzki). III miejsce w klasyfikacji Pucharu Komisji Turystyki Pieszej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce (etap szkolny) w indywidualnych biegach przełajowych. I miejsce w Międzynarodowym Biegu Ulicznym im. B. Malinowskiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. II i III miejsce w Finale Wojewódzkim (Indywidualnie, różne style). Wizyta w IV LO uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół w ramach projektu Comenius. Ustanowienie Święta Szkoły. Wizyta nauczycieli i uczniów w Potenzy (Włochy), w Warnie (Bułgaria) w ramach projektu Comenius.

2011/2012 I i II miejsce w indywidualnych biegach przełajowych. II i III w Międzynarodowym Biegu Ulicznym im. B. Malinowskiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zatwierdzenie kolejnego projektu Comenius. I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Nowotworach Złośliwych.

2012/2013 I i II miejsce w indywidualnych biegach przełajowych. II w Międzynarodowym Biegu Ulicznym im. B. Malinowskiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uzyskanie tytułu finalisty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej i Olimpiadzie Biologicznej. II miejsce w regionalnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu. Wyróżnienie w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego. Wizyta nauczycieli i uczniów w Wielkiej Brytanii w ramach projektu Comenius. Udział ze szkołą partnerską Hildesheim w Niemczech w projekcie. Wizyta w IV LO uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół w ramach projektu Comenius.

2013/2014 Podjęcie współpracy z Gimnazjum Miejskim w Gütersloh. I miejsce w Ogólnoszkolnym Konkursie Talentów (kategoria wokalna). Nawiązanie współpracy z twórcami Stowarzyszenia Literacko-Kulturalnego "Świt". Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim. Wizyta uczniów i nauczycieli w Czechach w ramach projektu Comenius.

2014/2015 Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Miłosnej w Toruniu. Rewizyta uczniów i nauczycieli z Gimnazjum Miejskiego w Gütersloh.

2015/2016 Nawiązanie współpracy z reżyserem sztuk teatralnych panem K. Rotnickim. Wyróżnienie w Ogólnoszkolnym Konkursie Talentów (kategoria muzyczna). Druga edycja wymiany młodzieży z Gütersloh.

2016/2017 Uroczystość obchodów 25-lecia IV Liceum Ogólnokształcącego